برو بچه های ارزشی
اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
بزرگترین منبع کدهای جاوا اسکریپت
*آوای ققنوس*
سفارش تبلیغ
صبا
*آوای ققنوس*
قالب های وبلاگ آمادهدایرکتوری وبلاگ های ایرانیانپارسی بلاگپرشین یاهو
[ و به مردى که از او خواست تا پندش دهد فرمود : ] از آنان مباش که به آخرت امیدوار است بى آنکه کارى سازد ، و به آرزوى دراز توبه را واپس اندازد . در باره دنیا چون زاهدان سخن گوید ، و در کار دنیا راه جویندگان دنیا را پوید . اگر از دنیا بدو دهند سیر نشود ، و اگر از آن بازش دارند خرسند نگردد . در سپاس آنچه بدان داده‏اند ناتوان است ، و از آنچه مانده فزونى را خواهان . از کار بد باز مى‏دارد ، و خود باز نمى‏ایستد ، و بدانچه خود نمى‏کند فرمان مى‏دهد . نیکوان را دوست مى‏دارد ، و کار او کار آنان نیست و گناهکاران را دشمن مى‏دارد ، و خود از آنان یکى است . مرگ را خوش نمى‏دارد ، چون گناهانش بسیار است و بدانچه به خاطر آن از مردن مى‏ترسد در کارست . اگر بیمار شود پیوسته در پشیمانى است ، و اگر تندرست باشد سرگرم خوشگذرانى . چون عافیت یابد به خود بالان است ، و چون گرفتار بلا شود نومید و نالان . اگر بلایى بدو رسد ، به زارى خدا را خواند ، و اگر امیدى یابد مغرور روى برگرداند . در آنچه در باره آن به گمان است ، هواى نفس خویش را به فرمان است ، و در باره آنچه یقین دارد در چیرگى بر نفس ناتوان . از کمتر گناه خود بر دیگرى ترسان است ، و بیشتر از پاداش کرده او را براى خود بیوسان . اگر بى نیاز شود سرمست گردد و مغرور ، و اگر مستمند شود مأیوس و سست و رنجور ، چون کار کند در کار کوتاه است و چون بخواهد بسیار خواه است . چون شهوت بر او دست یابد گناه را مقدّم سازد ، و توبه را واپس اندازد و چون رنجى بدو رسد از راه شرع و ملّت برون تازد . آنچه را مایه عبرت است وصف کند و خود عبرت نگیرد ، و در اندرز دادن مبالغه کند و خود اندرز نپذیرد . در گفتن ، بسیار گفتار ، و در عمل اندک کردار در آنچه ناماندنى است خود را بر دیگرى پیش دارد ، و آنچه را ماندنى است آسان شمارد . غنیمت را غرامت پندارد و غرامت را غنیمت انگارد . از مرگ بیم دارد و فرصت را وامى‏گذارد . گناه جز خود را بزرگ مى‏انگارد و بیشتر از آن را که خود کرده ، خرد به حساب مى‏آرد ، و از طاعت خود آن را بسیار مى‏داند که مانندش را از جز خود ناچیز مى‏پندارد . پس او بر مردم طعنه زند و با خود کار به ریا و خیانت کند با توانگران به بازى نشستن را دوست‏تر دارد تا با مستمندان در یاد خدا پیوستن . به سود خود بر دیگرى حکم کند و براى دیگرى به زیان خود رأى ندهد ، و دیگران را راه نماید و خود را گمراه نماید . پس فرمان او را مى‏برند و او نافرمانى مى‏کند . و حق خود را به کمال مى‏ستاند و حق دیگرى را به کمال نمى‏دهد . از مردم مى‏ترسد ، نه در راه طاعت خدا و از خدا نمى‏ترسد در راه طاعت بنده‏ها . [ و اگر در این کتاب جز این گفتار نبود ، براى اندرز بجا و حکمت رسا ، و بینایى بیننده و پند دادن نگرنده اندیشنده بس مى‏نمود . ] [نهج البلاغه]
به قلم: *فونیکس*:: 92/2/14:: 10:53 عصر
حجت الاسلام محمدیان در کنگره چهارم کانون دانشگاهیان

از تعطیلی دانشگاه‌ها در ایام انتخابات متأسفم / دانشگاه محل خلق حماسه است

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهادرهبری دانشگاه صنعتی اصفهان، حجت‌الاسلام محمدیان، دانشگاه‌ها را محل خلق حماسه سیاسی دانست و از تعطیلی آنها در ایام انتخابات انتقاد و ابراز تأسف کرد.

وی تصریح کرد: از اینکه دانشگاه‌ها به عنوان محل خلق حماسه سیاسی در ایام انتخابات تعطیل است، متأسفم؛ چرا که فعال بودن دانشگاه‌ها لازم است.

محمدیان در ادامه با بیان اینکه انتخابات نماد حماسه سیاسی و مردم‌سالاری دینی در نظام اسلامی است، افزود: مردم در انتخابات حضوری فعالی و پرشور خواهند داشت تا با نقش آنها در این عرصه، شاهد حماسه سیاسی باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه در انتخابات آتی باید شاخص‌ها و معیارهای دینی مورد نظر باشد، اظهار داشت: کسی که می‌خواهد رئیس‌ جمهوری اسلامی باشد، باید به حکومت دینی باور داشته باشد و در عمل حکومت و نظام اسلامی را بپذیرد.

حجت‌الاسلام محمدیان، تولّی و تبرّی را از دیگر شاخص‌های لازم برای نامزد اصلح در انتخابات آتی ریاست جمهوری خواند و افزود: اگر خدای ناکرده اثبات شود فردی نماز نمی خواند، در حقیقت شرط رجل مذهبی را ندارد و نباید تأیید صلاحیت شود.

وی تأکید کرد: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم فردی که تارک‌الصلاة است، مجری نظام اسلامی باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه رئیس ‌جمهور نظام اسلامی باید به ضروریات دین عمل کند و تولّی و تبرِّی داشته باشد، گفت: تولّی و تبرّی در حوزه ولایت است.

وی توضیح داد: ممکن است کسی منکر خدا نباشد اما ولایت اولیای الهی را نپذیرد و کسی که ولایت الهی و ولایت اولیای خدا را قبول ندارد، فرد مناسبی برای ریاست جمهوری نیست.

حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به آیاتی از قرآن که اطیع‌الله و اطیع‌الرسول را در کنار یکدیگر قرار داده است، گفت: قرآن هر کجا اطیع‌الله را مطرح کرده، به دنبالش اطیع‌الرسول را نیز مطرح کرده و این نشان می‌دهد هر کس ولایت خدا را بپذیرد، باید ولایت انبیای الهی و اولیای خدا را هم بپذیرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌هادر ادامه، ایستادگی در مقابل نظام سلطه و دفاع از حقوق ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان انقلاب را از دیگر شاخص‌های لازم برای انتخاب نامزد اصلح دانست و گفت: باید ببینیم فردی که می‌‌خواهد رئیس ‌جمهور شود، چقدر در مقابل دشمنان انقلاب و دشمنان ملت ایران مقاوم است.

وی افزود: برخی مفهوم زیبای تنش‌زدایی را مطرح می‌کنند در حالی که باید بدانند انقلاب اسلامی دنبال تنش‎زایی نبوده بلکه از مبانی و اصول خود در مقابل زیاده‌خواهی‌ها دفاع کرده است.

«جذب حداکثری و دفع حداقلی»، از دیگر شاخصه‌هایی بود که حجت‌الاسلام محمدیان از آن به عنوان شاخصه لازم برای رئیس جمهور آینده یاد کرد و گفت: رعایت اخلاق اسلامی و انصاف در انتخابات ضرورت دارد.

«افراد و کاندیداها باید انصاف را در قبال دولت فعلی و یکدیگر رعایت کنند؛ دلسوزان و اهالی علم و دانشمندان قطعاً مباحث خود را به صورت منصفانه مطرح خواهند کرد».

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها با بیان اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری نباید تنها به شعارهای خوب ظاهری بسنده کنند، گفت: اگر فردی می‌‌گوید می‌‌‎خواهد بیکاری را رفع کند، باید راهکارش را مطرح کند و بگوید چگونه می خواهد این کار را انجام دهد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اعتقاد به خرد جمعی و مشورت‌پذیری را از شاخص‌های لازم برای رئیس ‌جمهور آینده می‌دانند، افزود: باید ببینیم فردی که می‌خواهد رئیس‌ جمهور شود، چقدر به خرد جمعی اعتقاد دارد و تا چه حدی می‌‎خواهد از تفکرات کارشناسان، اهالی فکر و دلسوزان استفاده کند.

حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به مقوله حضور قدرت و ثروت در انتخابات تصریح کرد: متأسفانه وقتی زمان انتخابات می‌شود، بعضاً پای قدرت و ثروت به میان می‌آید در حالی که قدرت و ثروت نباید ملاک و معیار باشند.

وی اعتقاد نامزدهای انتخابات به برنامه پنج‌ساله و چشم‌انداز توسعه کشور را ضروری دانست و گفت که «رئیس ‌جمهور آینده باید طبق چشم‌انداز و برنامه توسعه عمل و از سیاست‌های کلی برنامه تبعیت کند».

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در پایان با بیان اینکه خلق حماسه سیاسی در انتخابات با حضور مردم فراهم خواهد شد، ابراز امیدواری کرد انتخابات 92 موجب پیشرفت و اعتلای نظام اسلامی شود.

 


10:32 - شنبه 14 اردیبهشت 1392    / • کلید واژه :

 • <      1   2      

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  139180:کل بازدید
  16:بازدید امروز
  22:بازدید دیروز
  پیوندهای روزانه
  فونیکس کیه؟
  *آوای ققنوس*
  هستم یا نیستم

  یــــاهـو

  لوگوی خودم
  *آوای ققنوس*
  لوگوی دوستان


  لینک دوستان

  عاشق آسمونی
  روانشناسی آیناز
  نگاهی به اسم او
  آوای قلبها...
  ابوحامد
  شب و تنهایی عشق
  یادداشتها و برداشتها
  رنگارنگه
  بندیر
  نور
  خط سوم
  بهونه های بارونی
  موعود
  خط بارون
  شریعت پاینده
  کوله پشتـــــــــــــــــــــی
  برو بچه های ارزشی
  آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
  عاشق دلباخته
  امیدزهرا
  نازی
  عشق من هیچ وقت تنهام نزار
  دکتر علی حاجی ستوده
  کشکول
  انا مجنون الحسین
  السلام علیک یا امام الرئوف
  آخرین منجی
  اسلحه پر
  بیا تو حالشو ببر
  خلاقیت
  اختلالات روانی اضطراب خشم افسردگی...
  دوست داشتنی ها
  دهشک(ده اشکانیان)
  سرگیجه
  سرگیجه
  دیــار عـاشقـان
  وبلاگ خودرازیباترازانچه که هست کنید
  نامه ی زرتشت
  ● باد صبا ●
  نیار یعنی آرزو
  سلطان عشق
  کابووس
  مسیح اندیمشک
  پرواز
  موتور سنگین ... HONDA - SUZUKI ... موتور سنگین
  (جزر و مد)
  صدرا
  شهید محمدهادی جاودانی (کمیل)
  برای خدا و تنهایی هام
  انتظار
  به سوی حقیقت
  گل یخ
  شیفته
  نـو ر و ز
  کلبه تنهائی من
  Lovely
  ??? در جستجوی عشق برتر ???
  یوسف
  desperado bug
  ترنم باران
  جوکستان ، اس ام اس ، جوک ، لطیفه ، طنز ،jok+sms
  ساغر
  به خود آییم و بخواهیم،‏که انسان باشیم...
  سینا گیتاریست
  سودای مهتاب
  نوکران مولا
  حرف و حدیث های دو مهندس
  سپیدار
  امیر امینی
  رقص در غبار
  دل مجنون
  حسین اکبری
  چون دلارام می زند شمشیر...............سر ببازیم ورخ نتابیم
  . این وبلاگو همینطوری لینک کردم
  امین
  هرگز عاشق نشو

  تست خودکار سرعت اینترنت شما
  شمیم یار
  غزه
  غزه را آزاد کنید
  لعنت بر ما
  از رهبر چه می دانید ؟

  فریاد بی صدا
  دسته بندی یادداشت ها
  دست نوشته های من[45] . رهبرم[2] . سیاسی[2] . عید[2] . غزه[2] . فلسطین - غزه . مذهبی . مولانا . وظیفه . ولادت . شعر . gazza . آموزش . پزشکی . خبر . خبر روز . خدا . خیلی خواندنی .
  بایگانی
  گل سرخ 1
  گل سرخ 2
  گل سرخ3
  گل سرخ4
  گل سرخ5
  گل سرخ 6
  گل سرخ7
  گل سرخ8
  گل سرخ9
  گل سرخ10
  گل سرخ11
  گل سرخ12
  گل سرخ13
  گل سرخ14
  گل سرخ15
  گل سرخ16
  گل سرخ17
  گل سرخ18
  گل سخ 19
  گل سرخ 20
  گل سرخ 21
  گل سرخ 22
  گل سرخ23
  گل سرخ24
  گل سرخ 25
  خرداد 89
  تیر 89
  شهریور 89
  اسفند 89
  فروردین 90
  تیر 90
  مرداد 90
  شهریور 90
  دی 90
  آبان 90
  اسفند 90
  دی 91
  اشتراک
   

  وب سایت ختم قرآن مجید